Milli oyuncularımızdan 18 Mart Şehitleri Anma Günü videosu

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehitlerimizi anmak için Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray kulüpleri ve TRT’nin destekleriyle kamu spotu videoları hazırladı. 

Millî oyuncularımızdan 18 Mart Şehitleri Anma Günü videosu

Şehit Piyade Üsteğmen Orhan Ünsal’ın oğlu Yusuf Ünsal, Galatasaray’dan Kerem Aktürkoğlu, Fenerbahçe’den İrfan Can Kahveci ve Beşiktaş’tan Rıdvan Yılmaz’ın yer aldığı ve “Şehitlerimizin emaneti şerefimizdir… Rahmet… Minnet… Saygıyla…” sözlerini içeren 3 farklı video, ulusal ve yerel televizyonlarda Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin kuruluş tarihi olan 1915’e vurgu yapması için 16 Mart Çarşamba günü saat 19:15’ten itibaren yayınlanmaya başladı. Kamu spotları, şehit çocuklarının yaşadıkları zorluklar ve onlara sahip çıkılmasının önemi hususunda kamuoyunun bilinçlendirilmesini amaçlıyor. 

Yeşil sahalarda anlamlı pankartlar

18 Mart Şehitleri Anma etkinlikleri çerçevesinde Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında takımlar sahaya “Şehitlerimizin Emaneti Şerefimizdir” yazılı pankartla çıktı. Ayrıca 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig müsabakalarında takımlar 18-21 Mart 2022 tarihlerindeki maçlarda sahaya T.C. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından yaptırılan, “18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 107. yılında tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz” yazılı pankartla çıkacak.

Bir cevap yazın